Wrz 10

XIX Festyn Parafialny

W niedzielę 6 września 2020 roku, w naszej parafii świętowaliśmy pierwszą rocznicę poświęcenia Drogi Światła. Ku zadowoleniu wielu parafian i zaproszonych gości, była to wspaniała okazja do modlitwy i do wspólnotowego spotkania na XIX Festynie Parafialnym, który został zorganizowany przy naszym kościele parafialnym.

Nabożeństwo Drogi Światła rozpoczęło się o godz. 1500. Rozważania do poszczególnych stacji przygotował i poprowadził ks. Łukasz Kalisz. Licznie zgromadzeni parafianie, z zapalonymi lampionami, podążali od stacji do stacji w zamyśleniu nad wydarzeniami, które słowem malował przed nimi ks. Łukasz.  Śpiewem: „My jesteśmy na ziemi światłem Twym, aby ludzie widzieli dobre czyny w nas i chwalili Ojca, który w  niebie jest” każdy uczestnik Drogi Światła potwierdzał swą wiarę w Zmartwychwstanie, swą miłość do Boga i bliźniego oraz nadzieję na zbawienie i życie wieczne.

Po radosnym nabożeństwie Drogi Światła na placu przy kościele, pod przygotowanymi namiotami, rozpoczął się XIX Festyn Parafialny. Do wspólnego radosnego rodzinnego świętowania zachęcił zgromadzonych ksiądz proboszcz Stanisław Szufnara. Każdy uczestnik Parafiady, mógł znaleźć dla siebie coś dobrego. Członkowie parafialnej Caritas zatroszczyli się o pyszne jedzenie. W festynowym menu znalazły się: wspaniały bigos pani Ewy, pyszne zapiekanki, wspaniale zgrillowane kiełbaski, smaczna pajda wiejskiego chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz różne napoje. Prowadzona była też sprzedaż pysznych ciast upieczonych przez parafianki członkinie Róż Różańcowych.

Na festynie była także okazja do wspaniałej zabawy. Konkursy i zabawy dla dzieci oraz dla rodziców prowadził pan Krzysztof Mleczko. Było przy tym wiele śmiechu i radości. Wielu uczestników tych zabawowych zmagań musiało wykazać się dobrą kondycją fizyczną i ogromną dozą humoru.

Wiele radości uczestnikom sprawiła także, przygotowana przez KSM i DSM, festynowa loteria Cegiełek Szczęścia. Każda Cegiełka była szczęśliwa, ponieważ dzięki wsparciu wielu ofiarodawców, każda przynosiła ze sobą wylosowaną niespodziankę. Oczywiście punktem kulminacyjnym a zarazem kończącym Festyn Parafialny było losowanie nagród głównych ufundowanych przez sponsorów, którym bardzo dziękujemy.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji XIX Festynu Parafialnego należą się serdeczne podziękowania, a szczególnie naszemu księdzu proboszczowi Stanisławowi Szufnarze oraz zaangażowanym przedstawicielom grup parafialnych.

Permalink do tego artykułu: http://www.wola_rzedzinska_mb.diecezja.tarnow.pl/2020/09/10/xix-festyn-parafialny/